Vergelijkbaar met de Panasonic Aquarea zijn lucht-waterwarmtepompen in dezelfde vermogensklassen, met propaan (R290) en een eigen binnenunit voor verwarming, koeling en warm tapwater. DHPS (Dutch Heat Pump Solutions) in Sliedrecht is distributeur van Panasonic en enige distributeur van Kronoterm in Nederland. Binnen dat assortiment is de Kronoterm Adapt 2 (8, 13 en 18 kW, R290) het meest vergelijkbare alternatief voor de Aquarea L- en M-serie, naast de Qvantum QA (9 en 15 kW). Voor een split met koelleiding na 2027 is de Aquarea N-serie met R454C de enige keuze in het DHPS-assortiment.
Dit artikel is voor installateurs die een Aquarea willen vergelijken met een ander merk of met een andere Aquarea-serie. We vergelijken alleen warmtepompen die DHPS zelf levert en kent tot op het onderdeel.
"Aquarea" is de naam van de hele lucht-waterlijn van Panasonic. Wie een alternatief zoekt, moet eerst weten welke serie hij vergelijkt.
| Serie | Koudemiddel | Vermogens | Stand | Bekijk |
|---|---|---|---|---|
| L-serie | R290 | 5, 7 en 9 kW | Leverbaar, standaard in de woningbouw | Shop |
| M-serie | R290 | Tot 16 kW | Leverbaar; keuze binnen uit stand-alone, controlemodule, All-in-One 120 of 260 liter en Bi-bloc | Shop |
| M-serie BIG | R290 | 20, 25 en 30 kW | Leverbaar, utiliteit en cascade | Shop |
| N-serie | R454C (split) | Woningbouw | Verwacht in 2027 | Shop |
| K-serie en J-serie | R32 | 3 tot 16 kW | Uitlopend; onderdelen blijven leverbaar | Shop |
Meer over de lijn en wat DHPS als distributeur levert, staat op dhps.nl/panasonic.
De L-serie is een monoblock met propaan voor de gewone woning, met energielabel A+++ bij 35 en 55 °C en een SCOP tot 5,06. Binnen het DHPS-assortiment liggen twee warmtepompen er het dichtst bij:
De M-serie gaat tot 16 kW en is gekozen om de vrijheid binnen: stand-alone met een losse boiler, de controlemodule, een All-in-One van 120 of 260 liter of een Bi-bloc, en ook in cascade. Vergelijkbaar zijn:
Boven de 16 kW, voor utiliteit en collectieve installaties, vergelijkt u de Aquarea M-serie BIG (20, 25 en 30 kW) met de Kronoterm Adapt MAX (35 tot 140 kW). Zie warmtepompen in cascade voor utiliteit.
Vanaf 1 januari 2027 mogen nieuwe split lucht-waterwarmtepompen tot 12 kW alleen nog een koudemiddel met een GWP onder 150 bevatten. R32 valt daarbuiten. De Aquarea N-serie gebruikt R454C (GWP 148) en blijft daarmee een split met koelleiding. Binnen het DHPS-assortiment is de N-serie de enige split lucht-waterwarmtepomp met een koudemiddel dat daarna voor split tot 12 kW nog is toegestaan. Voor installateurs met eigen koelmonteurs, of waar de ruimte in een leidingschacht doorslaggevend is, is de N-serie dus de logische vergelijking. Meer in split of monoblock na 2027 en R454C koudemiddel.
| Panasonic Aquarea L | Panasonic Aquarea M | Kronoterm Adapt 2 | Qvantum QA | |
|---|---|---|---|---|
| Koudemiddel | R290 | R290 | R290 | Zie het artikel op mijn.dhps.nl |
| Vermogens | 5, 7, 9 kW | tot 16 kW | 8, 13, 18 kW | 9, 15 kW |
| Binnenunit | All-in-One of Bi-bloc | Stand-alone, controlemodule, All-in-One 120 of 260 L, Bi-bloc | Hydro S2 of Hydro C2 met 200 L | QH-175 |
| Training bij DHPS | Panasonic basis en gevorderd | Panasonic basis en gevorderd | Kronoterm, met certificering | Qvantum, verplicht vóór het eerste project |
| Bestellen | L-serie | M-serie | Kronoterm Adapt | Qvantum QA |
Technische gegevens per model, zoals rendement, geluidsvermogen en maximale aanvoertemperatuur, staan bij het artikel op mijn.dhps.nl.
Kiest u voor Panasonic, dan heeft u de breedste keuze in binnenopstellingen en straks de N-serie als split. Meer over beide merken op Panasonic en Kronoterm.
Bij alle merken krijgt u een kosteloos principeschema, ondersteuning bij de inbedrijfstelling (telefonisch, op afstand via de cloud en op locatie) en een gratis servicebezoek als de oorzaak van een storing in de warmtepomp ligt, binnen de garantietermijn. De trainingen zijn kosteloos. Meer in warmtepompondersteuning voor installateurs en op warmtepompgroothandel voor installateurs.
Binnen het assortiment van DHPS is dat de Kronoterm Adapt 2 S: ook een lucht-waterwarmtepomp met propaan (R290), met 8 kW in dezelfde klasse als de L-serie van 5, 7 en 9 kW. Binnen Panasonic zelf is de M-serie in de kleinere vermogens de opvolger op termijn.
De Kronoterm Adapt 2 is vergelijkbaar met de Aquarea L- en M-serie: lucht-water, propaan, verwarmen, koelen en warm tapwater, in 8, 13 en 18 kW. Kronoterm onderscheidt zich met kleuren voor de buitenunit en 18 kW in één unit; Panasonic met meer keuze in binnenopstellingen en de N-serie als split. DHPS is enige distributeur van Kronoterm in Nederland en distributeur van Panasonic.
Beide gebruiken propaan. De L-serie is er in 5, 7 en 9 kW voor de gewone woning. De M-serie gaat tot 16 kW en biedt meer keuze binnen: stand-alone, controlemodule, All-in-One 120 of 260 liter of Bi-bloc, en cascade. De M-serie neemt op termijn de plek van de L-serie in.
De K- en J-serie met R32 zijn uitlopend. Voor een monoblock zijn de L- en M-serie met propaan de opvolgers; voor wie split met koelleiding wil houden, de N-serie met R454C, verwacht in 2027. Onderdelen voor de K- en J-serie blijven leverbaar via mijn.dhps.nl.
Bij DHPS in Sliedrecht, via de webshop mijn.dhps.nl. DHPS levert alleen aan installatiebedrijven; na goedkeuring van uw account ziet u uw prijzen en kunt u bestellen.